Shar pei

Lekarz przedstawił mi diagnozę, gdy miałem 27 lat i właśnie obroniłem trzecią pracę dyplomową. Nie może się pan więcej uczyć. Żadnych nowych doświadczeń, zainteresowań, czy pracy”. Z początku nie chciał wyjaśnić co dokładnie mi dolega.

Widząc mój sceptycyzm, oznajmił, że to ostatni raz, kiedy powinienem prosić o wyjaśnienie czegokolwiek. „Przerost mózgu”. Słyszał kto o czymś takim? Przez to, ile rzeczy poznałem w krótkim czasie, mój mózg zaczął tracić wolną powierzchnię do tworzenia połączeń nerwowych. Wiesz, jak mózg to robi, że ma taką pojemność? Fałduje się. U mnie fałdy były już tak głębokie, że zaczęły uciskać białą masę. Tę, która odpowiada za procesy życiowe. Do tej pory moje symptomy ograniczały się do częstych migren, oraz pogorszenia wzroku i pamięci krótkotrwałej. Jednak, według doktora, jeszcze trochę, a zapomnę jak się oddycha, lub moje serce zapomni pompować krew.

Jak przestać doświadczać nowych rzeczy? Odłączyłem telewizję i radio. Internet służy mi tylko do regulowania rachunków i kontaktu z pracą. Ograniczyłem wychodzenie z domu i spotkania ze znajomymi – co akurat nie było trudne, odkąd w rozmowach mogę jedynie wspominać przeszłość. Dziesiąty raz czytam tę samą książkę, a wieczorem włączę „Matrix”. Dobrze, że kino to teraz same odgrzewane kotlety, dzięki temu regularnie chodzę na premiery. Tyle mi wolno. Zawsze lubiłem filmy,  poznałem ich dużo zanim mój mózg się zbuntował i potrafię znaleźć nawiązania do nich w nowościach. Tylko dzięki temu udało mi się znaleźć źródło utrzymania. Piszę recenzje do gazet. Trochę też przydają mi się pierwsze studia – literaturoznawstwo.

Aktualnie mój prywatny sztab lekarzy debatuje, czy mogę zacząć chodzić znów na randki. Kobiety mogą okazać się zbyt skomplikowane dla shar pei siedzącego w mojej czaszce.

Reklamy

8 myśli na temat “Shar pei

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.